ساندویچ پانل پلی اورتان

ساندویچ پانل پلی اورتان

ساندویچ پانل پلی اورتان یکی از انواع ساندویچ پانل‌های پر کاربرد در زمینه صنعت ساخت و ساز است. علت نام گذاری این پانل‌ها استفاده از فوم پلی اورتان در لایه مرکزی ساندویچ پانل است. فوم پلی اورتان یکی از بهترین و با کیفیت‌ترین انواع فوم‌های عایق به شمار می‌رود.

فوم پلی اورتان ساختار بسیار منسجم، متراکم و دانسیته یا چگالی بالایی دارد که همین ویژگی سبب ایجاد خواصی همچون مقاومت و استحکام بالای پانل، حالت ارتجاعی و الاستیکی فوم، عایق قوی در برابر حرارت، برودت و رطوبت در فوم پلی اورتان می‌شود.

فوم‌های پلی اورتان یا بر پایه پلی استر و یا بر پایه پلی اتر ساخته و تولید می‌شوند که هر دو نوعی پلیمر با ساختاری شیمیایی هستند در واقع پلی اورتان از واکنش پلی ال و ایزوسیانات تشکیل شده، و نام پلی اورتان از نام پلیمرهایی که دارای پیوند یورتانی می‌باشند برگرفته شده است.

ساندویچ پانل پلی اورتان مزایا و ویژگی‌هایی که این روزها سازندگان و پیمانکاران به دنبال آن هستند از جمله سهولت در حمل و نقل مصالح، سرعت در نصب و اجرا، کاهش هزینه‌های ساخت و ساز، افزایش استحکام و طول عمر سازه را دارا می‌باشد.

این نوع پانل‌ها یا در اصل فوم پلی اورتان به دو دسته سلول باز و سلول بسته تقسیم می‌شوند در نوع سلول باز تراکم و انسجام فوم کمتر بوده و سلول‌ها از یکدیگر فاصله بیشتری دارند که این ویژگی در مکان‌هایی که عایق بودن در برابر صوت اهمیت دارد کاربرد بیشتری دارد و در نوع سلول بسته به دلیل تراکم بیشتر عایق مناسب‌تری برای حرارت و رطوبت محسوب می‌شوند.

ساندویچ پانل‌های پلی اورتان به دلیل داشتن مزایای فراوان و کاربردی در بسیاری از اماکن مانند سردخانه‌ها، کانکس، سوله‌های صنعتی و غیر صنعتی، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی و…مورد استفاده قرار می‌گیرد.

عرض ساندویچ پانل‌ دیواری و سقفی معمولا ثابت و استاندارد و در حدود 100 سانتی متر می‌باشد. ساندویچ پانل‌های سقفی را به صورت 5 گام و در ضخامت 2 الی 6 سانتی متر و ساندویچ پانل‌های دیواری را نیز با ضخامت 3 الی 15 سانتی متر تولید می‌کنند.

ویژگی‌های کلی ساندویچ پانل پلی اورتان

ساندویچ پانل پلی اورتان را به دو صورت ساندویچ پانل دیواری و ساندویچ پانل سقفی مورد استفاده قرار می‌دهند ورق فلزی به کار رفته در ساختار ساندویچ پانل پلی اورتان می‌تواند از نوع ورق گالوانیزه، آلوزینک و یا حتی آلومینیوم باشد اما ترکیب این فوم به همراه ورق فلزی آلوزینک به عنوان یک سیستم پایدار و مطلوب در بین سایر سازه‌های پیش ساخته مورد توجه قرار گرفته است.

از دیگر ویژگی‌ها و امتیازات ساندویچ پانل پلی اورتان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مقاومت بالای این سازه‌ها در برابر زلزله/
  • سبک و کم وزن بودن/
  • کاهش خسارات جانی و مالی ناشی از نیروهای برشی و تنشی زلزله به علت سبک بودن/
  • افزایش طول عمر سازه بدون نیاز به نگهداری و یا تعمیر/
  • با توجه به وجود اقلیم‌ها و شرایط آب و هوایی گوناگون در ایران این نوع پانل‌ها با انواع اقلیم‌ها، و تغییرات دمایی از دمای بسیار گرم تا بسیار سرد سازگار و مقاوم می‌باشد/
  • در صورت استفاده از این پانل‌‌ها در کارخانجات و واحدهای صنعتی ساندویچ پانل پلی اورتان در تماس با بخارات مواد شیمیایی، اسیدها و حلال‌ها پایدار بوده و دچارتغییر خواص نخواهد شد./
  • مقاومت در برابر آتش که از این حیث به دو نوع کند سوز و نسوز تقسیم می‌شوند/
  • علاوه بر این به دلیل اینکه عایق بسیار مناسب گرما وسرما محسوب می‌شوند از اتلاف انرژی و هزینه‌های مصرف سوخت جلوگیری می‌کند/

قیمت ساندویچ پانل پلی اورتان

قیمت ساندویچ پانل‌ها همانند دیگر مصالح ساختمانی با توجه به نوسانات قیمت دلار و ارز، وارداتی بودن مواد اولیه، ابعاد و متراژ درخواستی مد نظر شما، نوع پانل و کیفیت متریال به کار برده شده در آن تعیین می‌شود.

از همین رو جهت کسب اطلاع دقیق از قیمت ساندویچ پانل پلی اورتان از طریق شماره‌های موجود در سایت ساندویچ پانل در یزد با کارشناسان فروش ما تماس حاصل نمایید تا در اسرع وقت با توجه به نوع پانل و ابعاد درخواستی شما قیمت نهایی ساندویچ پانل را برآورد و در اختیارتان قرار دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *