کاربرد ساندویچ پانل در کانکس

کاربرد ساندویچ پانل در کانکس

کانکس‌ها نیز جز سازه های پیش ساخته محسوب شده ، ویژگی بارز این سازه‌ها قابلیت حمل و نقل و جا به جایی آنها نسبت به مصالح سنتی می باشد. این سازه‌ها جایگزین مناسب ساخت و ساز به روش سنتی می باشند و کاربری های متفاوتی از جمله: کانکس مسکونی، ویلایی، کارگاهی، مهندسی، نگهبانی، مسافرتی، آتش نشانی و… دارند.

در ساخت این سازه‌ها فاکتورهایی از جمله سهولت و سرعت در ساخت، قابلیت جا به جایی، مقاومت مکانیکی، مقاومت در برابر تغییرات شرایط آب و هوایی، عایق بودن در برابر حرارت، برودت و صوت پیاده سازی شده است. از همین رو در ساخت این سازه‌ها نیز از ساندویچ پانل‌ها استفاده می شود زیرا تمام این مزایا را دارد.

این سازه‌ها نیز با توجه به نوع کاربری امکانات متفاوتی از قبیل: کابینت، سینک، هود ، گاز، اتاق خواب، سرویس بهداشتی، منبع آب، سیستم روشنایی، سیستم گرمایشی و سرمایشی و…. دارند.

ساندویچ پانل های مورد استفاده در کانکس‌‌ها اغلب از جنس پلی اورتان به دلیل تراکم و مقاومت بالای این عایق می باشد اما از انواع دیگر عایق‌ها مثل عایق پشم سنگ، پلی استایرن و پی وی سی نیز در ساخت این سازه‌ها استفاده می شود.

کانکس‌ها مشکلات فراوانی از جمله اسکان به افراد آسیب دیده و زلزله زده، امداد و نجات در بین جاده‌ها و یا آموزش به دانش آموزان مناطق دور افتاده را که از داشتن مدرسه محروم هستند را حل کرده، این در حالی است که اگر این سازه‌ها را به روش سنتی بنا کنیم به میزان زیادی زمان و هزینه صرف این کار می شود کمااینکه امکان جابه جایی این سازه‌ها نیز وجود ندارد.

علاوه بر این کانکس‌ها با کاربری‌هایی به صورت کانکس سردخانه، آزمایشگاه، عابر بانک، روزنامه فروشی، فروشگاهی، آتش نشانی، آزمایشگاهی و…مورد استفاده قرار می‌گیرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر از مشخصات و کاربرد ساندویچ پانل در ساختمان سازی به صفحه مربوطه در سایت ساندویچ پانل در یزد مراجعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *